Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kiek mums turėtų rūpėti karinis konfliktas Sirijoje?

10.10 Ketvirtadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Turkija pradėjo puolimą Sirijoje. Šis Turkijos sprendimas kelia nerimą tarptautinei bendruomenei dėl galimo rimtesnio konflikto regione, nors oficialiai to nevadina karu. Turkijos pajėgoms bombarduojant Sirijos šiaurinius pasienio rajonus iš jų pabėgo tūkstančiai civilių, žuvo dar keliolika.

Vakar iš anksto neskelbtame susitikime Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Seimo valdybai pristatė galimą karių siuntimą į Siriją. Tai BNS patvirtino keli apie susitikimą informuoti šaltiniai.

Tiek ministras, tiek Seimo nariai BNS atsisakė komentuoti, kokios misijos aptartos, bet trys apie susitikimą informuoti šaltiniai patvirtino, kad kalbėta ir apie galimą Lietuvos karių siuntimą į Siriją.

Pašnekovai: Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, turkologas Šarūnas RinkevičiusVytauto Didžiojo universiteto profesorius, arabistas Egdūnas Račius, MRU Tarptautinės teisės profesorius Justinas Žilinskas, Vilniaus politikos analizės instituto vyriausiasis analitikas Marius Laurinavičius.

xx329

Komentarai


Naujausi epizodai