Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl „Eurovizija“ draudė kalbėti apie karą?

05.16 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Šeštadienį Italijoje, Turino mieste, vyko 66-tasis „Eurovizijos" dainų konkurso finalas. Jį laimėjo ukrainiečių grupė, susibūrusi 2019 metais Kijeve „Kalush Orchestra". Lietuvos atstovė Monika Liu pateko į finalą ir buvo 14 – ta.

Konkurso taisyklės draudė kalbėti apie karą Ukrainoje, demonstruoti simboliką palaikančią Ukrainą, nes tai buvo traktuojama kaip politinė žinutė. Nepaisant to, politinių žinučių būta, atlikėjai nevengė rodyti savo simpatijų užpultai Ukrainai. Netrūko ir besipiktinančių tokiu konkurso „politiniu korektiškumu" ir žodžio laisvės ribojimu.

Diskutuoja: Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis, dainininkė, socialinė aktyvistė Dovilė Filmanavičiūtė, muzikologas, LRT Opus įkūrėjas Darius Užkuraitis, muzikos prodiuseris Martynas Tyla.

Antra tema: Kaip atrodo subombarduoti Charkivo rajonai? Laidoje – Gintaras Šiuparys, dienraščio „Lietuvos rytas" žurnalistas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai