Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl politikai vis užlipa ant Mažeikių naftos gamyklos grėblio?

02.06 Ketvirtadienis 13:05
Marijus Gailius

Premjero Sauliaus Skvernelio žmona Silvija įsidarbino didžiausioje šalies įmonėje įmonėje, kuriai buvo palankūs jo vadovaujamos Vyriausybės sprendimai. Ta įmonė – tai lenkų koncernui „Orlen“ priklausanti Mažeikių naftos gamykla, kurios reikalai lemdavo didžiulius politinius įvykius ir praeityje.

Įsidarbinimo faktas sukėlė diskusijas apie galimą ministro pirmininko interesų konfliktą. Tačiau niekam nerūpi, kad vadinamosios „žaliųjų“ Vyriausybės galvos sutuoktinė įsidarbino taršioje pramonėje. Kurie etiniai standartai ir vertybės turėtų būti svarbiausios aukštiems politikams?

Ar mūsų demokratijoje reikalavimai valdantiesiems nėra aukštesni negu JAV, kur prezidentas Donaldas Trumpas išsisuko nuo apkaltos netgi dėl žymiai rimtesnių kaltinimų, o dėl Baltuosiuose rūmuose įdarbintų jo šeimynykščių niekas jau ir nebereikalauja atsakomybės?

Diskutuoja politologai Jacekas Komaras ir Tomas Janeliūnas, Seimo žaliųjų ir valstiečių frakcijos narė Virginija Vingrienė, konservatorius Jurgis Razma, Lietuvos žaliųjų partijos lyderis Remigijus Lapinskas.
 

Komentarai


Naujausi epizodai