Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl stringa Vyriausybės formavimas?

12.02 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Prieš dvi savaites paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė įgarsino koalicijos kandidatus vadovauti ministerijoms. Vėliau sekė jos patvirtinimas Seime, kandidatų susitikimai su Prezidentu dar nesibaigė. Negana to, kol kas dar nėra pateiktos svarstyti Vyriausybės programos, po kurios patvirtinimo Seime ji įgauna įgaliojimus veikti. Ingrida Šimonytė užsimena apie galimą konstitucinę krizę ir tai, jog vyriausybė gali veikti ir be kelių ministrų.

Ar turėtų Vyriausybės formavimas vykti greičiau ir dėl ko jis stringa? Kurie kandidatai kelia daugiausia klausimų bei abejonių ir kodėl? Dėl ko nesutaria paskirtoji premjerė ir prezidentas?

Antroji laidos tema: mirčių nuo COVID-19 skaičius Lietuvoje pasiekė naujas aukštumas. Prezidentas ragina premjerą imtis veiksmų mažinant užsikrėtusių skaičių. Kodėl Lietuvai nepavyksta suvaldyti antrosios bangos?

Diskutuoja BNS vyr. redaktorius Vaidotas Beniušis, VU TSPMI dėstytojas Mažvydas Jastramskis, matematikas, Eurmonitor duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius, Seimo narys Mindaugas Lingė

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai