Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl valstybė nesirūpina socialinių darbuotojų saugumu?

09.26 Ketvirtadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Iš įvairių Lietuvos regionų į Vilnių atvykę socialiniai darbuotojai prie Vyriausybės šiandien susirinko į protestą dėl nesaugių darbo sąlygų ir mažų algų. Socialiniai darbuotojai tvirtina, kad dauguma jų „į rankas“ tegauna 620 eurų, jie skundžiasi nesaugiomis darbo sąlygomis, chaotiška kvalifikacijos kėlimo sistema, naujų jaunų darbuotojų trūkumu, didėjančiu darbo krūviu. Protesto mitinge paskelbti reikalavimai teisės aktais įtvirtinti socialinių paslaugų srities darbuotojų saugių darbo sąlygų ir profesinės rizikos valdymo aprašą, taip pat suformuoti aiškią ir nuoseklią socialinių darbuotojų atlyginimų didinimo sistemą ir sukurti struktūrą turinčią socialinių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo sistemą.

Į protestą išklausyti socialinių darbuotojų atvykusi Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė BNS teigė, kad dėl nesaugių darbo sąlygų ketinama kalbėtis su savivaldybėmis.

„Turėsime rimtas diskusijas su savivaldybių administracijomis, nes darbdavys atsako“, – sakė viceministrė. Anot V. Augienės, galimybės mokyti „orią“ algą socialiniams darbuotojams yra, tačiau ji mano, kad tai priklauso nuo darbdavio požiūrio ir prioritetų.

xx319

Komentarai


Naujausi epizodai