Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokį automobilių mokestį mokėsime?

11.07 Ketvirtadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Seime šiandien pristatomos naujos „valstiečių“ pataisos dėl taršių automobilių mokesčio – jis būtų mokamas tik pirmą kartą Lietuvoje registruojant mašiną. Keičiantis jau įregistruoto automobilio savininkui, mokestis nebūtų imamas.

Vyriausybė praėjusį mėnesį pritarė naujam automobilių taršos mokesčiui. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika tada sakė, kad taip siekiama pakeisti šalies transporto parko struktūrą, raginant žmones įsigyti mažiau taršius automobilius.

Anot jo, jei Seimas nepriimtų taršos mokesčio, kitas žingsnis būtų visuotinis automobilių mokestis. Pasak ministro, automobilių neapmokestinimas lėmė tai, kad šalies mašinų parkas yra senas. Seimas vyriausybės pateiktą automobilių taršos mokesčio projektą atmetė ir kelių balsų persvara atidavė projektą tobulinti Aplinkos ministerijai.

Seimo opozicija šįryt neleido „valstiečiams“ pateikti siūlymo dėl naujo automobilių taršos mokesčio. Ekonomikos komiteto narys konservatorius Jurgis Razma paprašė pertraukos iki kito posėdžio.

Laidoje dalyvauja mokesčio iniciatorė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, Aplinkos ministerijos kancleris Arminas Mockevičius, opozicijos lyderis Julius Sabatauskas, portalo 15min.lt rubrikų GAZAS / MOKSLAS.IT redaktorius Žilvinas Pekarskas, aplinkosaugininkas, buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas, vienas Konstitucijos kūrėjų, prof. Vytautas Sinkevičius.

xx345

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai