Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokios didžiausios grėsmės Lietuvai?

02.04 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Lietuvos žvalgyba šiandien pristatė jau 5-tąją grėsmių ataskaitą. Grėsmių tendencijos išlieka panašios, daug rizikų yra kibernetinėse erdvėse, nedraugiškos valstybės išlieka tos pačios, „15 min“ portalui sakė Darius Jauniškis.

Žvalgybos įspėjo, kad suskystintų gamtinių dujų importas iš Rusijos per Klaipėdos uostą kelia riziką šalies energetinei nepriklausomybei, per Klaipėdą dujas gabenanti bendrovė Rusijos „Novatek“ glaudžiai susijusi su Kremliumi, o jos galutinis tikslas – įsitvirtinti Baltijos šalių rinkoje.

Kinijos žvalgybos tarnybos ieško taikinių Lietuvoje per socialinį tinklą „LinkedIn“, nemokamų elektroninių vizų į Rusiją sistema didina rizikas Lietuvos saugumui, nes sudaro palankias sąlygas Maskvai verbuoti šnipus, skelbia Lietuvos žvalgybos metinių grėsmių ataskaita.

Laidoje dalyvauja dienraščio „Lietuvos rytas“ apžvalgininkas Vytautas Bruveris, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, KTU Socialinių, humanitarinių ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas, VSD vadovas Darius Jauniškis, visuomenininkas Darius Kuolys.

Komentarai


Naujausi epizodai