Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kur veda ginčai dėl lyčiai pagarbios kalbos?

2024-06-18, Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Santaros medikų parengta pagarbaus bendravimo su pacientais atmintinė sukėlė buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pyktį. Medikams pateiktose rekomendacijose siūloma vietoj „vyras ir žmona" į pacientus kreiptis „partneris ir partnerė", o transvestitus vadinti „drag queen ar drag king". Kaip turėtų skambėti lyčiai pagarbi kalba?

Diskutuoja: Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto vadovė prof. Natalija Istomina, Europos Parlamento narys Aurelijus Veryga, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininkė dr. Violeta Vasiliauskienė, gydytoja ginekologė Žana Bumbulienė.

Antroji dalis. Šiuo metu Vokietijos miestuose vyksta 2024 Europos futbolo čempionatas. 24 komandos varžosi dėl pagrindinio Europos futbolo trofėjaus. Ar jau matosi Europos futbolo čempionas? Laidoje – pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos futbolo rinktinės treneris Algimantas Liubinskas ir dabartinės šalies rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai