Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Lemtingos dienos – kaip neįsileisti koronaviruso į Lietuvą?

02.25 Antradienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Portalas 15min.lt, remdamasis ispanų laikraščiu „El Mundo“ skelbia, kad Tenerifės saloje vyrui iš Italijos nustačius koronavirusą, viešbutyje, kuriame jis buvo apsistojęs, paskelbtas karantinas. Žiniasklaida skelbia, kad viešbutyje yra apie 1000 žmonių.

Europoje plintant koronavirusui, prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta siūlo nedelsti su sprendimais dėl ekstremalios situacijos. „Vakar priimti tam tikri sprendimai, yra siūlymai Vyriausybei toliau priimti sprendimus, ir tikrai norime paraginti, kad su tais sprendimais nebūtų delsiama“, – šiandien interviu Žinių radijui sakė S. Krėpšta.

Pastarosiomis savaitėmis augant nerimui dėl koronaviruso, Lietuvos vaistinės skaičiuoja paskutines medicininių kaukių pakuotes, svarsto apie prekybą respiratoriais. Lietuvos vaistinių atstovai tuo metu pabrėžia, kad medicininės kaukės neapsaugo nuo pasaulyje plintančio koronaviruso – jomis nuo virusų plitimo gali apsaugoti kitus tik jau sergantys asmenys.

Ruošiantis galimam koronaviruso plitimui, Vilniaus miesto savivaldybė antradienį nurodė dezinfekuoti rankenas ir kitus liečiamus paviršius įstaigose, viešajame transporte, vėdinti patalpas, taip pat rengiamasi platinti plakatus apie infekciją. Apie tai „Facebook“ tinkle informavo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Laidoje dalyvauja Užkrečiamų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Lietuvos Bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas, prof. Julius Kalibatas, Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo atstovas spaudai Almantas Kiveris, finansų analitikas Tautvydas Marčiulaitis.

Komentarai


Naujausi epizodai