Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Nemokamas maitinimas visiems darželinukams ir pirmokams – ar valstybė gali sau leisti?

12.06 Penktadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Nuo kitų mokslo metų visi priešmokyklinukai ir pirmokai gaus nemokamą maitinimą.

Šiuo metu nemokamą maitinimą mokyklose gauna tik vaikai iš nepasiturinčių šeimų.

Seimas vakar 106 balsais už ir trims parlamentarams susilaikius priėmė tokią Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisą. Ji įsigalios nuo kitų metų rugsėjo.

Nuo sausio savivaldybių ir valstybės steigtose mokyklose, kuriose maitinimas organizuojamas taikant savitarnos principą, teisę į nemokamus pietus, nevertinant tėvų gaunamų pajamų, turės visi pagal priešmokyklinio ugdymo programą besimokantys vaikai. Pirmajame etape teisės gauti nemokamą maitinimą neturės privačios ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigos.

Pirmajame etape nuo sausio iki rugpjūčio nemokami pietūs priešmokyklinukams bus patiekiami švediško stalo principu savivaldybių steigtose mokyklose.

Sprendimą dalyvauti šiame etape yra pareiškusios 49 savivaldybės ir 251 mokykla,kuriose mokosi apie 4,5 tūkst. mokinių.

2020 metais nemokamus pietus papildomai gaus beveik 50 tūkst. mokinių. Preliminariais skaičiavimais, 2020 metais priešmokyklinukų ir pirmokų nemokamiems pietums papildomai reikės apie 8,6 mln. eurų, vėliau kasmet papildomai reikės apie 17,4 mln. eurų.

Pašnekovai – Seimo narys opozicijos atstovas Simonas Gentvilas, Seimo narys valdančiųjų atstovas Tomas Tomilinas, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis, Nevalstybinių ugdymo įstaigų asociacijos pirmininkė Ieva Jagminienė, Tėvų forumo tarybos narys Kęstutis Mikolajūnas, ekonomistas Romas Lazutka.

xx356

Komentarai


Naujausi epizodai