Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Pralošta elektra: taupyti ar laukti valdžios pagalbos?

08.19 Penktadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Elektros rinkos liberalizavimas ir toliau drebina Lietuvą. Po „Perlo energijos" žlugimo, krito pasitikėjimas visu projektu. Klientai eina į garantinį tiekimą arba turi sumokėti už tai, ką pasirinko. Ekspertai prognozuoja, kad „Ignitis" ir vėl gali tapti monopolininku. Žmonės ieško kaltųjų, ekspertai kainų prognozėmis neramina, laukia sudėtinga žiema, dujų ir elektros kainos kyla, o prošvaisčių pokyčiams nesimato. Lietuvos valdžia ruošia planus kaip mokyti gyventojus taupyti energiją. Prasideda ir diskusijos, ar teisinga buvo atsisakyti atominės elektrinės, energetikos ministerija bando įsivertinti – galbūt Lietuvai reikia mažų branduolinių reaktorių. Taupyti jau dabar stengiasi Lietuvos pramonės įmonės, taip pat ir žmonės. Kas kaltas, kad elektros rinkos liberalizavimas nepavyko? Ką dabar daryti? Kaip taupyti elektrą, kad gautos sąskaitos būtų kuo mažiau stulbinančios?

Laidoje diskutuoja Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas, konservatorius Justinas Urbanavičius ir socialdemokratas Gintautas Paluckas. Taip pat pramoninkų konfederacijos prezidento Vidmanto Janulevičiaus teiraujamės, kaip verslai taupo energiją, kaip ruošiasi žiemai, o kaip taupyti elektrą gyventojams klausiame Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) atstovo Pauliaus Kalmanto.

Antroji laidos dalis. Apie vizų draudimą rusams, per menkai Europos nubaustus Rusijos oligarchus, energetikos kainų šuolį, elektros rinkų liberalizavimą bei Kaliningrado tranzitą. Pokalbis su Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai