Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Prognozė: darbingo amžiaus žmonių Lietuvoje mažės 28%

02.07 Penktadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Jungtinės Tautos prognozuoja, kad Europos gyventojų skaičius, nepaisant iš trečiųjų šalių plūstančių migrantų, iki 2050 m. sumažės apie 5%.

Lietuvai prognozuojamas vienas prasčiausių scenarijų – antroji vieta pagal sparčiausiai mažėjantį gyventojų skaičių. iki 2030 metų gyventojų skaičius Lietuvoje sumažės 6%, o iki 2050 m. – 17%.

Prognozės rodo, kad iki 2050 m. liks 2,1 mln. gyventojų. Tarptautinis valiutos fondas skaičiuoja, kad darbingo amžiaus gyventojų iki 2050 m. sumažės 28%.

Šiuo metu skaitlingiausia gyventojų grupė yra 53–57 m.

Lietuvos politika nuo 2018 m. orientuota šeimos gerovei skatinti, pirmiausia – kurti šeimai palankią aplinką.

Dar neseniai džiaugėmės statistiniais rodikliais, kurie rodė, kad pirmą kartą po 28-nerių metų pertraukos Lietuvos gyventojų skaičius per metus didėjo.

Pašnekovai: Statistikos departamento demografijos ir migracijos skyriaus vedėja Alina Norgelaitė, Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Eglė Samoškaitė,  Vilniaus universiteto docentas Rolandas Tučas,  Šeimos ir vaiko teisių apsaugos grupės vyriausioji specialistė Rasa Žemaitė, Daugiavaikių šeimų asociacijos MES įkūrėja Jurgita Pocienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius, „Susisiekimo paslaugos“ vadovė Modesta Gusarovienė.

Komentarai


Naujausi epizodai