Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Tai kas turi važiuoti į EVT – prezidentas ar premjerė?

2022-10-06, Ketvirtadienis 13:05
Aušra Jurgauskaitė, Dominyka Goldbergaitė

Iš naujo kilo diskusijos dėl to, kas turėtų vykti į Europos Vadovų Tarybą (EVT) – prezidentas ar premjerė. Valdantieji, aišku, sako, kad premjerė, Prezidentūra – kad prezidentas. Negana to, abi pusės viena ant kitos „važiuoja“ žiniasklaidoje – kas ką padarė ar nepadarė dėl Lietuvai reikalingų sprendimų energetikoje, dėl griežtesnių sankcijų Rusijai. Kam naudinga šita įtampa? Ar laikas ją kurti? Kas turėtų vykti į EVT?

Diskutuoja: buvę premjerai Andrius KubiliusGediminas Kirkilas ir Saulius Skvernelis, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas, buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas, viešųjų ryšių ekspertas Arijus Katauskas, „Lietuvos ryto“ žurnalistas Tadas Ignatavičius

Antra tema. Senovės baltų religinė bendruomenė „Romuva" vėl negavo parlamentarų pritarimo suteikti valstybės pripažintos religinės bendruomenės statusą. Prašo pradėti sustiprintą Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo vykdymo priežiūrą.

Pašnekovai: Romuvos krivė Inija Trinkūnienė, Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė ir sociologė, religijos ekspertė Milda Ališauskienė.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai