Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Vytis Lukiškių aikštėje: vetuoti negalima pasirašyti

07.10 Penktadienis 13:05
Marijus Gailius

Kodėl prezidentas (ne)turėtų vetuoti Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą? Birželio pabaigoje Seimo priimtame įstatyme nurodoma, kad „Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė ir formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais“, ir ji „turi atlikti valstybinę reprezentacinę, Lietuvos laisvės kovotojų memorialinę ir visuomeninę (kultūrinę bei rekreacinę) funkcijas“, taip pat veikla joje „negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei“.

Įstatyme deklaruojama, kad „[v]alstybės simbolį vaizduojantis monumentas Vytis kartu su įrengtu memorialu žuvusiųjų už Lietuvos laisvę aukoms atminti yra pagrindinis reprezentacinės Lietuvos valstybės aikštės akcentas“.

Penktadienį Gitanas Nausėda turėtų priimti arba vetuoti įstatymą.

Prezidento sprendimo laukiant diskutuoja istorikas Algimantas Kasparavičius, filosofas Viktoras Bachmetjevas, architektas Audrys Karalius, lenktynininkas Benediktas Vanagas, parlamentarai Tomas Tomilinas (LVŽS), Agnė Bilotaitė (TS-LKD).

Komentarai


Naujausi epizodai