Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl turėtume žinoti, kiek mokesčių sumokame į valstybės biudžetą?

06.09 Trečiadienis 10:06
Kotryna Tamkutė

Lietuvos mokesčių sistema užmaskuoja tikrąją žmonėms tenkančią mokesčių naštą. Mokesčius, kuriuos dirbantieji moka nuo darbo užmokesčio apskaičiuoja ir formaliai perveda darbdavys, net ir vartojimo mokesčiai būna įskaičiuoti į prekių ir paslaugų kainą, todėl atsiskaitydamas žmogus gali nežinoti, kokia jo sumokėtų pinigų dalis nukeliavo į biudžetą.

Tam, kad sumokėtume visus mokesčius, šiais metais turėsime dirbti 166 dienas. Lyginant su praėjusiais metais, kiekvienais metais Lietuvos laisvosios rinkos instituto skaičiuojama Laisvės nuo mokesčių diena, atėjo 20 dienų vėliau ir bus minima kitą savaitę, birželio 15 d. Daugiausiai prie to prisidėjo dėl koronaviruso pandemijos augusios valstybės sektoriaus išlaidos. Jos auga skolintų pinigų sąskaita. Kitaip tariant, už šiandien sukuriamą gerovę mokėsime ateityje. Apie visa tai savo mintimis dalinasi ekonomistė dr. Kaetana Numa.

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai