Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar tikrai tvarkytis nuotekas pačiam atsieina pigiau?

11.18 Ketvirtadienis 11:35
Eglė Gabrytė

Anot ekspertų, yra tokių žmonių, kurie vis dar naudojasi lauko tualetais ir yra klaidingai įsitikinę, kad individualiai tvarkyti nuotekas atsieina pigiau. Dalis jų nesilaiko keliamų reikalavimų: nuotekas neteisėtai išpila arba naudoja techniškai netvarkingus įrenginius. Tokiais atvejais pažeidėjai „taupo" ne tik gamtos, bet ir savo bei artimųjų sveikatos sąskaita. Specialistų teigimu, pasitaiko atvejų, kai iš nesandarių įrenginių nuotekos patenka į geriamojo vandens šulinius, gruntinį vandenį, upes ar ežerus. 

Kodėl prie nuotekų tvarkymo ir vandentiekio yra prisijungę vis dar nepakankamas kiekis gyventojų? Kiek tai gali kainuoti Lietuvai?

Laidoje dalyvauja Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos politikos grupės vyresnysis patarėjas  Irmantas Valūnas ir Šarūnas Mikšys, Šiaulių rajono, Verduliukų kaimo gyventojas, kuris nuotekas tvarko individualiai.

Laida „Ekspertai pataria" parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija ir finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai