Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Pandemija ir pinigai: kokias finansines pamokas verta išmokti skolininkams ir kreditoriams?

07.28 Trečiadienis 11:05
Eglė Gabrytė

Pandemija daugeliui kirto per kišenę ir įpratino taupyti. Tačiau ekonomistai tvirtina, kad spartesniam šalies ūkio atsigavimui būtinas aktyvesnis vidaus vartojimas. Sprendžiant iš antstolių statistikos, pinigų vartojimui yra. Skolos išieškomos sėkmingiau, o tai ženklas, kad skolininkų mokumas pagerėjęs. Per 2021 m. pirmąjį pusmetį antstoliai privatiems asmenims ir valstybės institucijoms sugrąžino 61 proc. daugiau skolų, negu 2020 m. sausio-birželio mėnesiais. Iš viso sugrąžinta 74,4 mln. eurų skolų. Du iš trijų į antstolius besikreipusių kreditorių atgavo visas reikalautas pinigų sumas. Kas lemia geresnius skolų išieškojimo rezultatus? Kaip elgtis tiems, kurie vis dar negali išbristi ir skolų? Ir ką daryti pavargusiems laukti, kol vietoj skolininkų pažadų atgaus konkrečias pinigų sumas?

Laidoje dalyvauja antstolė Virginija Paunovienė, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų Civilinių bylų skyriaus teisėja Svetlana Panina bei advokatų profesinės bendrijos „Confidence Law Office" partneris steigėjas, advokatas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas dr. Laurynas Didžiulis.

Laidą „Ekspertai pataria“ remia Lietuvos antstolių rūmai.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai