Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kiek garsus nacionalistinių partijų balsas ES?

2021-12-18, Šeštadienis 07:07
Aistė Čiučiurkaitė

Europoje ryškėja radikalios dešinės balsas. Gruodžio pradžioje Varšuvoje susirinko 14 Europos partijų, kurios pritardamos Marie Le Pen ir Victoro Orbano lyderystei, pasisako už dešiniųjų jėgų Europos Parlamente stiprėjimą. Tiesa, patriotinėmis save vadinančios partijos didesnę įtaką sutelkti tikisi kituose Europos Parlamento rinkimuose.

„Kol kas mes stipriname krikščioniškąją mintį, bet didesnio palaikymo tikimės artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose“, – sako europarlamentaras iš Lietuvos Valdemar Tomaševski.

Jis priduria, kad nacionalizmu šios partijos nepasižymi, joms greičiau būdingas patriotiškumas.

„Čia žiniasklaida skleidžia dezinformaciją apie nacionalizmą, jeigu jūs paklausytumėt, tai mes esame patriotinės partijos, kurios pasisako už Europos tautų sąjungą, suverenių valstybių sąjungą ir mes, Lietuvos piliečiai, pasisakėme referendume 2004 metais, o dabar bandoma kairiųjų jėgų sukurti federaciją, kokią mistinę federaciją, vieną super valstybę ir tam nėra mūsų pritarimo, nėra piliečių pritarimo, nes mes iš Sovietų sąjungos išstojome ne tam, kad įstotume į kažkokią tai super valstybę“.

Tuo metu europarlamentaras iš Lietuvos Petras Auštrevičius sako, kad radikalios dešiniosios partijos greičiau veiks nacionalinėse plotmėse, o Europos mastu didelių žygdarbių padaryti nepavyks.

„Europos Sąjungos politika – labai geras fonas išsiaiškinti šių politinių partijų veikimo būdą ir tikslus. Todėl, kad jie kelia prieštaravimus Europos Sąjungos funkcionavimu. Jie nenori pripažinti teisės viršenybės, žmogaus teisių, pagrindinių teisių ir jie tuo naudojasi taip kurstydami tam tikras ideologines diskusijas savo valstybėse narėse“.

Vis dėlto, paklaustas apie galimą įtaką ir jėgos formavimąsi Europos Sąjungoje, Petras Auštrevičius atsakė, kad tai nacionalinio lygio klausimas.

„Vargu ar jie padarys didelių žygių Europos Sąjungos mastu, bet nacionaliniame fronte imkite Marie Le Pen, Viktorą Orbaną arba kitas partijas – jie gali telkti elektoratą, kuris nusiteikęs paremti kitokias žinias, o ne Europos Sąjungos principus“.

Straisnis yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai