Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žalias sprendimas. Ar kada nors skraidysime „žaliai"?

06.17 Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Artėjant Europos susisiekimo dienoms (angl. Connecting Europe days), Bendrijos lyderiai skiria vis daugiau dėmesio tvariai transporto ateičiai – Europos Žaliasis kursas numato, jog iki 2050-ųjų metų transporto sektoriaus išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis turėtų sumažėti 90 proc., o pati transporto sistema turėtų tapti saugi, prieinama bei pažangi. Ne išimtis ir lėktuvai bei visas aviacijos sektorius – čia tikslai dar ambicingesni: siekiama iki 2035-ųjų į rinką paleisti didelius orlaivius, kurie būtų absoliučiai neutralūs aplinkai ir neterštų jos dujų emisijomis.

Tačiau ar tai realu? Galbūt „žalios" kelionės oru yra jau pasiekiamos ranka? Kaip keičiasi aviacijos sektorius ir ar judama tvarumo link? Pokalbis apie tai su Vilnius TECH universiteto Antano Gustaičio aviacijos instituto dekanu Justu Nugaru.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis.

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai