Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kada Vakarų Balkanai taps ES dalimi?

10.01 Penktadienis 11:05
Augustė Lyberytė

Europos Sąjungos plėtra į Vakarų Balkanus – stringa. Paskutinis ryškus žingsnis buvo prieš 8 metus – kai Kroatija tapo Bendrijos dalimi. Visgi, santykiai su likusiomis Balkanų sesėmis varijuoja. Juodkalnija, Serbija, Šiaurės Makedonija bei Albanija yra oficialios kandidatės į ES. Tačiau Bosnija ir Hercegovina bei Kosovas dar šios kartelės nepasiekė. Kaip bebūtų, neaišku dėl visų šių valstybių likimo – keletas diplomatų Reuters žurnalistams patikino, jog ES nebėra tokia tikra dėl Bendrijos plėtros į Vakarų Balkanus. Nors Europos Komisija suskubo šią informaciją paneigti, lieka klausimas – kiek dar užtruks šio regiono valstybių integracija į ES.

Laidoje dalyvauja Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei Rytų Europos Studijų Centro analitikas Justinas Kulys.

Projektą bendrai finansavo Europos Sąjunga, vykdant Europos Parlamento dotacijų programą komunikacijos srityje.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai