Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Prezidentinio skėčio fenomenas: kada informacijos nuotrupos meluoja?

07.21 Antradienis 10:05
Marijus Gailius

Ar iš tikrųjų per Mindaugo karūnavimo šventę šių metų liepos 6-ąją prezidentas Gitanas Nausėda tik pats gviešėsi skėčio, leisdamasis kiaurai permirkti šalimais „Tautišką giesmę“ giedantiems „Ąžuoliuko“ choristams? Toks įspūdis galėjo susidaryti iš vaizdinės informacijos nuotrupų socialiniuose tinkluose ir net tradicinėse medijose: prezidentas sausas, vaikai šlapi.

Vis dėlto scenoje ant tilto Lietuvos himną giedoti baigė visi lietaus išmaudyti – ne tik vaikai, bet ir šalies vadovas su transliacijos vedėjais. Tik ar daug medijų vartotojų pamatė tokį šventės finalą?

Ką šališka, iš atplaišų tiražuojama informacija, rodo apie informacinio lauko kokybę? Ar dar galima tikėti ne tik žodžiais, bet ir vaizdo įrašų karpiniais?

Diskutuoja propagandos tyrinėtojas, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos vadovas Mantas Martišius ir satyrikas, „Visuotinės lietuvių kalbos komisijos“ (VLKK per FB) vadovas Domas Raibys.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Komentarai


Naujausi epizodai