Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar galimybių pasas leis ES gyventi laisviau?

04.16 Penktadienis 07:07
Aistė Čiučiurkaitė

Lietuva svarsto įvesti galimybių pasą vietos gyventojams, kol kuriamas planas kaip atlaisvinti gyvenimą ES piliečiams, kad jie galėtų laisviau judėti bent bendrijos mastu. Kita ES narė Danija naudoja panašų principą, ten galimybių pasą turi teisę gauti pasiskiepiję, persirgę ar neigiamą testą turintys asmenys. Danijoje iš beveik 6 milijonų gyventojų, pilnai paskiepyti 7 proc., bent vieną vakciną yra gavę apie 13 proc. gyventojų.

Europos Komisija prieš mėnesį jau pasiūlė ES skaitmeninio žaliojo pažymėjimo idėją. Pasak Komisijos, šiame pažymėjime galėtų būti fiksuojami duomenys apie keliautojui atliktus COVID-19 skiepus, testus bei persirgimą šia liga. Kovo pabaigoje Europos Parlamentas nutarė nagrinėti šį siūlymą skubos tvarka. Balandžio 26–29 d. rengiamoje plenarinėje sesijoje europarlamentarai ketina balsuoti dėl pasiūlytų pakeitimų, taip pat dėl derybų su ES Taryba mandato.

Pašnekovas – Seimo narys Vytautas Mitalas.

Projektą bendrai finansavo Europos Sąjunga, vykdant Europos Parlamento dotacijų programą komunikacijos srityje.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai