Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kur jauniems nukreipti energiją ir mintis: verslumas, kai tau jau 17!

12.07 Šeštadienis 08:30
Andželika Rusteikienė

Daugelis esame pratę, kad jauną žmogų įprasta įkalinti instrukcijų ir reguliacijų pinklėse: mokykla turi savas taisykles, normas ir reikalavimus. Bet kurioje kitoje situacijoje, apskritai visuomenė, visi mes judame augančių ir ribojančių instrukcijų link.

O ar įmanoma kurti ugdymo, tobulėjimo ir tuo pačiu savęs, savo galimybių ir ribotumų pažinimo aplinką be imperatyvių instrukcijų? Ko tam reikia? Ar neišmušam jaunimui motyvacijos bandyti, klysti ir iš to mokytis, jei viskas sunorminta, sureguliuota?

Tai svarbūs klausimai ne tik verslumo, antreprenerystės ugdyme. Bet būtent jaunųjų bendrovių, kurios yra JA verslumo, ekonomikos ir bendrųjų kompetencijų ugdymo priemonė, principai leidžia ir skatina jaunimo savarankišką veikimą. Taisykles čia keičia analizė ir išvados, nurodymus – ekspertinės žinios ir įžvalgos, o per procesą jauni žmonės eina ne iš baimės, o smalsumo vedini išbandyti, „susifailinti“ ir vėl daryti, pakeliui atrandant save.

Apie atradimų kelią ir motyvus juo eiti kalbėsime su dviem aktyviom lyderėm, verslininkėm – jaunosios bendrovės „Insquare“ kūrėjomis Agne Mokrikaite ir Gabriele Butinavičiūte, Žirmūnų gimnazijos 11 klasės mokinėmis.

Komentarai


Naujausi epizodai