Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Geriausia nauja – išmaniai perdaryta sena

07.15 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Stiprios globalinės vartotojiškumo kritikos kontekste išmesti daiktą, kai jį dar galima pataisyti ar perdaryti – šiandien ne tik kad nebestilinga, bet ir nebepriimtina. Tas pats pasakytina ir apie architektūrą – pastatus, jų kompleksus, atviras erdves ar ištisus rajonus. Statybos pramonė naudoja ypatingai daug gamtos resursų ir pasižymi didele tarša, todėl šalyse, kurios siekia prisidėti prie klimato kaitos mažinimo, antrinis urbanistinio palikimo panaudojimas jau tapęs prioritetu.

Šia tema – šiek tiek edukacijos. Neseniai Vilniuje, Paupio rajone atidaryta paroda „Reaktyvuoti miestą". Joje pristatomi 20-ies Barselonos, 20-ies Valonijos-Briuselio regiono ir 14-os Vilniaus architektūrinių projektų, skirtų miesto erdvių ir pastatų regeneravimui, ekspozicija. Apie tai, kaip atgaivinti apleistas miesto erdves ir pastatus, kalbėsimės su viena iš parodos kuratorių Nathalie Brison ir parodos dalyviais iš Belgijos: ReservoirA architektūrinio biuro architektu Julien Dailly iš ir lietuvaičiu Aidu Krutejavu iš Briuselyje įsikūrusios architektūros studijos V+.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai