Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Laiminga Lietuvos architektūrinė avantiūra Kinijoje

11.28 Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Perfrazuojant kino režisierių Allain Resnais, šiandien Lietuvos verslininkus, mokslininkus ir menininkus svajoti apie dideles galimybes skatina nebe dėdės iš Amerikos, o dėdės iš Kinijos idėja. Didelė šalis alkana įvairių naujovių ir kultūros, tačiau rinka nėra tokia jau atvira, kaip gali pasirodyti. Tačiau Lietuvai ir Lietuvos architektūrai laimingas bilietas vis dėlto atiteko: netrukus Kinijoje, Bengbui mieste iškils Lietuvos paviljonas.

Privati Kinijos kompanija „Lookwe“ jau septintus metus kuria pirmą Kinijoje muziejų lauke – Senovės Kinijos namų parką. Jame bus eksponuojama apie 450 išsaugotų ir į teritoriją atgabentų originalių tradicinės architektūros pastatų. Parke taip pat įsikūrė ir dar įsikurs kultūros (galerijos, muziejai), mokslinių tyrimų, edukacinių įstaigų, bus išplėtota turizmo infrastruktūra. Per dieną parkas planuoja sulaukti 30 000 lankytojų.

3,4 kv. km užimančioje teritorijoje esanti sala bus skirta užsienio šalių paviljonams. Vienas jų bus skirtas... Lietuvai. Paviljono projektavimą, statybą ir priežiūrą finansuos parko administracija.

Prieš daugiau nei metus su parko kūrėjais inicijavusi diskusijas Lietuvos ambasada Kinijoje kartu su Lietuvos architektų sąjunga paskelbė atvirą kvietimą Lietuvos architektams teikti paraiškas projektuoti paviljoną. Iš 13 savo kūrybinį portfolio ir motyvacinius laiškus pateikusių komandų kompanija „Lookwe“ išsirinko jaunus architektus iš Kauno „Office De Architectura“ (Jautra Bernotaitė, Andrius Ropolas, Paulius Vaitiekūnas).

Šioje laidoje apie būsimą Lietuvos paviljoną kultūros ir pramogų parke Bengbui mieste Kinijoje kalbamės su Lietuvos Ambasadorė Kinijos LR Ina Marčiulionyte ir "Office de Architectura" architektais Andriumi Ropolu ir Jautra Bernotaite.

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga. 
Laidą remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtrf logo46

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai