Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kada „Google“ vertėjas šnekės lietuviškai?

10.31 Ketvirtadienis 10:06
Lukas Keraitis

Naudodami anglų kalbą internete galite realiu laiku versti pokalbį į tekstą, valdyti kompiuterį, užsakyti prekes, kalbėtis su išmaniu asistentu... Tuo tarpu suprantantiems tik lietuviškai internete paslaugų valdymo būdų sumažėja (dažniausiai telieka klaviatūra ir pelė).

Ką daryti, kad lietuvių kalba skaitmeniniame pasaulyje nebūtų užmiršta? Ar lietuvakalbių rinka technologijų gigantams tiesiog per maža? Kada pagaliau turėsime gerai lietuviškai kalbantį pokalbių robotą (angl. chatbot)?

Pasibaigus projektui Semantika2 bus sukurta lietuvių rašytinės ir sakytinės kalbos informacinė sistema, jos paslaugų programinis kodas bus atviras visiems. Ką internete bus galima nuveikti kalbantiems lietuviškai?

Pašnekovas – doc. dr. Darius Amilevičius (VDU Informatikos fakulteto Intelektinių sistemų laboratorijos vadovas), projekto Semantika2 vadovas.


Laidą „Skaitmeniniai horizontai" remia tarptautinė programuotojų konferencija Build Stuff. Daugiau informacijos - www.buildstuff.lt.

Komentarai


Naujausi epizodai