Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kinijos distopija: uigūrams kontroliuoti – pačios naujausios technologijos

09.19 Ketvirtadienis 10:06
Lukas Keraitis

Pasak „Amnesty International“, Kinijos Sindziango regione, vadinamosiose perauklėjimo stovyklose, šiuo metu ne savo noru kali iki milijono etinių tiurkų, vadinamų uigūrais. Kinijos valdžia pastaruosius kaltina separatizmu, religinio ekstremizmo kurstymu ir tam tikrais atvejais terorizmu, tačiau tarptautinė bendruomenė kalba apie žmogaus teisių pažeidimus ir Kinijoje įžvelgia Dž. Orvelo knygos „1984“ scenarijaus išsipildymą.

Sinologiją studijavęs Juozapas Bagdonas yra svečiavęsis Sindziange, o ne taip seniai – Kazachstane, kur prisidėjo prie projekto, renkančio ir verčiančio kazachų ir uigūrų istorijas.

Kas vyksta Sindziange? Kokios technologijos panaudojamos uigūrų atpažinimui, sekimui ir gyvenimo kontrolei? Kaip tai paveikė jų gyvenimus?

Pašnekovas – sinologas Juozapas Bagdonas.

Laidą „Skaitmeniniai horizontai“ remia debesų kompiuterijos konferencija IT profesionalams - Bridge to cloud. Daugiau informacijos www.bluebridge.lt

Komentarai


Naujausi epizodai