Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl pieną toleruojantys yra mutantai, o žaliavalgystė – nesąmonė?

2018-01-18, Ketvirtadienis 16:05
Rima Aukštuolytė

Taip, čia ne provokacija, o mokslinės įžvalgos. 

„Mūsų kūnas geba atskirti, ar valgome kokybišką maistą. Tam turime įvairių receptorių, kurie įvertina mineralinių medžiagų, riebalų, cukraus kiekį. Energetiškai tankus maistas – turintis daug kalorijų ir naudingų medžiagų – evoliuciškai mums yra patrauklus, nes smegenys signalizuoja, kad mums jo reikia. Tačiau kasdien valgydami prastą maistą išsitreniruojame galvoti, kad tai yra normalu“, – sako Vilniaus universiteto neuromokslininkė Urtė Neniškytė.

Nepaisydami jokių madų ir tendencijų, per evoliucijos prizmę su mokslininke kalbame apie vegetarus, veganus, žaliavalgius, glitimo netoleravimą ir kitus šiuolaikinio pasaulio iššūkius. Sužinosite, kaip atsisakiusius mėsos ar glitimo turinčių produktų veikia placebo efektas ir kodėl mokslininkė palankiai žiūri į skonio stipriklį.

Kaip manote, kokio maisto ruošimo etapo atsiradimas evoliuciškai susijęs su mūsų smegenų šuoliu?

Viską išgirsite ketvirtadienį, 16:05 val. per „Žinių radiją“.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai