Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

ES skaidraus atlygio direktyva. Kaip bus vykdoma priežiūra ir kontrolė?

2024-06-17, Pirmadienis 11:05
Lina Luneckienė

Beveik prieš metus priimta direktyva dėl darbo užmokesčio skaidrumo užtikrinimo mechanizmų, kurią ES valstybės narės, tame tarpe ir Lietuva, turės įgyvendinti iki 2026 m. birželio 7 d.

Tiek Lietuvoje, tiek ES, seniai galioja bendras diskriminacijos draudimas ir reikalaujama, kad už tą patį ar tos pačios vertės darbą darbuotojams būtų mokamas toks pats užmokestis. Šia direktyva įtvirtinamos konkrečios priemonės, kurios turėtų palengvinti šio principo realų įgyvendinimą praktikoje.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad direktyvos kontekste, lyginant vyrų ir moterų darbo užmokestį, atsižvelgiama ne tik į pagal darbo sutartį mokamą bazinį atlyginimą, bet ir įvairius priedus, premijas ir kitokį kintamąjį atlygį, viršvalandžių apmokėjimą, papildomas naudas už darbą, gaunamas natūra (pvz., įmokos į pensijų fondus, privatus sveikatos draudimas, skatinimas akcijomis ir kt.).

Apie ateinančius svarbius pokyčius darbo užmokesčio politikoje bei jos įgyvendinimą kalbamės su atlygio tyrimo ekspertu Povilu Blusiumi ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovėmis: Indre Vaicekauskaite ir Vita Baliukevičiene.

Laidą „Verslo pulsas" remia „Mercer Marsh Benefits", unikali tarptautinė įmonė, sujungianti konsultavimo ir draudimo sprendimus.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai