Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Viešinti ar tyliai parodyti – kaip elgtis radus duomenų apsaugos spragą?

02.28 Sekmadienis
Aistė Čiučiurkaitė

„CityBee“ duomenų vagystė atskleidė daugiau duomenų apsaugos spragų Lietuvoje. Įstatymiškai nesureguliuota kaip turėtų elgtis sistemos plyšį radęs baltakepuris hackeris. Tad kol kas klausimas ar programišius, suradęs spragą sistemoje turėtų ją viešinti per žiniasklaidą, socialinius tinklus, ar kreiptis į įstaigą, kurioje rado spragą – lieka atviras. Bet kuriuo atveju jis rizikuoja būti apkaltintas duomenų vagyste, net jei neturėjo tokio tikslo. Ko gero ryškiausias Lietuvos pavyzdys – Darius Povilaitis, kuris 2018m. išryškino duomenų apsaugos skylę e-sveikatoje. Už tai jam grėsė baudžiamoji atsakomybė. Ar yra teisingas būdas atskleisti duomenų apsaugos spragą?

Pašnekovai: Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas dr. Rytis Rainys, Kibernetinio saugumo ekspertas Darius Povilaitis, M. Romerio universiteto dėstytojas Marius Laurinaitis, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos IT padalinio vadovas Jevgenij Tichonov.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai