Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Dviejų civilizacijų susidūrimas, lėmęs tai, kuo esame šiandien

2021-12-18, Šeštadienis 10:00
Aušra Jurgauskaitė, Vaidas Markelevičius

Tai tema, analizuota žymiausios pasaulyje lietuvių archeologės Marijos Gimbutienės (1921-1994). Pirmiausia ji įžvelgė sistemą simboliuose, kurie puošia Senosios Europos skirtinguose kraštuose rastus artefaktus. Jie kelių tūkstančių metų senumo. Taškeliai, zigzagai, trikampiai ir jų sistemos buvo piešti ant puodų ir kitų buities daiktų. Ant skulptūrėlių, kuriose dažniausiai vaizduotos moterys. Deivės.

O tada įvyko šios civilizacijos susidūrimas su indoeuropiečiais, kurie nešėsi su savimi ginklus. Ilgainiui jie išstūmė taikius Senosios Europos gyventojus. Įsigaliojo tvarka, kokioje gyvename šiandien.

Apie dvi reikšmingiausias Marijos Gimbutienės teorijas Istorijų namuose veikiančioje parodoje pasakoja Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologė ir parodų kuratorė dr. Gabrielė Gudaitienė. 

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

 

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai