Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

39 klausimai dėl VSD veiklos. Ar valdantiesiems pavyks juos užduoti?

2023-03-28, Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Seime ruošiamasi kurti komisiją dėl galimai neteisėtos Valstybės saugumo departamento veiklos 2019 metų prezidento rinkimuose. Valdantieji suformavo klausimus VSD vadovui ir kitiems asmenims. ELTA žiniomis, šiuo metu koalicijos gretose yra derinami 39 sudėtiniai klausimai, susiję ne tik su VSD ir D. Jauniškiu bei prezidentu Gitanu Nausėda, bet ir buvusiu Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu bei verslininku Igoriu Udovickiu. D. Jauniškiui keliamas klausimas ir dėl to, ar šis sutiktų į klausimus atsakyti pasitikrinant poligrafu. Kiek tikėtina, kad valdantieji sulauks atsakymų? Tuo metu opozicija bandė atgaivinti tyrimą dėl informacijos nutekinimo Kristijonui Bartoševičiui, bet ir vėl nepavyko. O ar pavyks valdantiesiems ištirti VSD veiklą? Diskutuojame su Vytauto Didžiojo universiteto politologu Ignu Kalpoku.

Antroji laidos dalis. Atsargos generolas leitenantas Benas Hodgesas Seime surengtoje konferencijoje apie saugumą bei interviu LRT televizijai išsakė gana griežtą kritiką dėl Lietuvos gynybos politikos. Pasak buvusio Jungtinių Valstijų kariuomenės Europoje vado, Lietuva nėra pasirengusi apsiginti. Jo nuomone, Lietuvoje per daug koncentruojamasi į kitų šalių pagalbą ir tokiu būdu problemos šalies viduje, kurių generolas paminėjo net keletą, lieka neišspręstos.  Ar B. Hodgeso išsakyta kritika yra pagrįsta? Lukas Oželis kalbina atsargos pulkininką Vaidotą Malinionį.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai