Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar G. Landsbergio pasitraukimas iš partijos vadovų padėtų konservatoriams?

06.05 Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Konservatorių partijos gretose tęsiasi nesutarimai dėl pirmalaikių Seimo rinkimų. Sušauktas dar vienas partijos prezidiumo posėdis, kurio metu konservatoriai aptaria šalies politinę padėtį. Kiek anksčiau pasirodė konservatorių Naujamiesčio skyriaus raginimas šaukti Tarybos posėdį. Naujamiesčio politikai tikina, kad sprendimas dėl pirmalaikių rinkimų turėtų būti aptartas platesniame konservatorių rate. Visgi, ar tikėtina, kad konservatoriai šauks ir Tarybos posėdį – nėra aišku. Ar dėl pirmalaikių rinkimų idėjos nesuskils konservatorių partija? O gal prezidiumas nuspręs padaryti pauzę ir situaciją aptarti su koalicijos partneriais? Vis garsiau skamba kritika dabartiniam partijos pirmininkui. Audronius Ažubalis TV3.lt interviu svarstė, kad jeigu nebus pasiūlyta racionalių kelių, kaip išeiti iš situacijos, tuomet gali kilti klausimai dėl G. Landsbergio galimybės tęsti partijos vado pareigas. Kiek tikėtina, kad G. Landsbergis politinės krizės akivaizdoje atsisakytų partijos vado pareigų? Ar tai galėtų numalšinti konservatorių dramą? Diskutuojame su Vytauto Didžiojo universiteto politologu Ignu Kalpoku.

Antroji laidos dalis. Lenkijoje surengtas pusės milijono gyventojų protestas prieš dabartinę šalies valdančiąją partiją „Įstatymas ir teisingumas“. Protestą inicijavo opozicinė partija, buvo siekiama mobilizuoti rinkėjus prieš dešiniojo sparno vyriausybę. „Įstatymas ir teisingumas“ protestuotojų kaltintas silpninama demokratija, autokratijos įgyvendinimu. Tai – vienas didžiausių protestų Lenkijoje po komunistų valdžios žlugimo. Kuo nepatenkinti lenkai? Ar didelė dalis visuomenės nepritaria „Įstatymo ir teisingumo“ partijos sprendimams? Ar šis protestas gali padėti opozicijai laimėti rinkimus po metų? Klausiame Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologo Mariusz Antonowicz.

Eltos nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai