Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Lietuvai negresia ekonominė krizė?

03.27 Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Lietuvos bankas šalies ekonomiką vertina optimistiškai. Pasak Lietuvos banko vadovo Gedimino Šimkaus, ekonomika šiemet turėtų augti 1,3 proc., o atlyginimų augimas aplenks infliaciją. Lietuvos bankas prognozuoja, kad šiemet infliacija sieks 9 proc., o jau kitąmet sumažės iki 2,7 proc. Taip pat toliau mažės šalies nedarbo lygis. Visgi, dalis ekspertų įsitikinę, kad prognozės nėra tokios optimistinės ir netgi prognozuoja ekonominę krizę. Jungtinėse Valstijose nerimą kelia bankų griūtys, Šveicarijoje – „Credit Suisse" banko problemos, tačiau Europos Sąjungos gyventojai raminami, kad čia tokios problemos neatsikartos. Ar tikrai? Kiek realios optimistinės Lietuvos banko prognozės? Ar tikrai negresia ekonominė krizė? Kalbame su „Brandonomika" ekonomistu Aleksandru Izgorodinu.

Antroji laidos dalis. Toliau tęsiasi protestai Izraelyje. Juos iššaukė premjero Benjamin Netanyahu Vyriausybės pasiūlyta Aukščiausiojo teismo reforma, kuri, kaip teigiama, pakenktų demokratijai ir teisės viršenybei Izraelyje. Naują nepasitenkinimo bangą sukėlė gynybos ministro Yoavo Galanto, kuris paragino sustabdyti minėtą teismų reformą, atleidimas. Tūkstančiai žmonių rinkosi prie Izraelio parlamento bei premjero privačios rezidencijos. Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas taip pat paragino premjerą atsisakyti prieštaringai vertinamos reformos, tačiau neatrodo, jog B. Netanyahu žada atsisakyti savo planų. Amerika, viena iš pagrindinių Izraelio sąjungininkių, taip pat su nerimu stebi šią situaciją. Kas vyksta Izraelyje ir kokias pasekmes gali turėti ši politinė krizė? Lukas Oželis kalbina Vytauto Didžiojo universiteto profesorių Egdūną Račių.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai