Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Prezidentūra išgyvena komunikacinę krizę?

2020-09-24, Ketvirtadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien – dėmesio centre. Portalas 15min.lt paskelbė, kad jis, nors Turniškėse dar negyvena, jau nusipirko rezidencijos apsodinimą gėlėmis, taip pat paaiškėjo, kad keli žurnalistai – Vytautas Bruveris, Rimvydas Valatka ir Rita Miliūtė – nėra pageidaujami kaip renginių moderatoriai Prezidentūroje. Negana to, antradienį pirmosios ponios Dianos Nausėdienės kalba konferencijoje „Lietuvos Davosas 2020“ sulaukė nemažai kritikos. Tiek, kad pats prezidentas savo feisbuke šiandien parašė ją ginantį įrašą. Tokį, kuris privertė ne vieną pakelti antakius. O tada pats, kaip nurodoma, dėl pasikeitusios darbotvarkės, šiandien nebedalyvauja konferencijoje „Login“ ir „Liublino ketverto“ forume, kuriame moderatoriais Prezidentūra nepageidavo jau minėtų trijų žurnalistų. 

Situaciją aptariame su Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi, filosofe Nida Vasiliauskaite ir viešųjų ryšių ekspertu Linu Kontrimu. Prezidentūros taip pat prašėme komentaro, tačiau atstovas spaudai Antanas Bubnelis nurodė, kad viskas šiomis temomis jau pasakyta.

Antra tema: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras (LGGRTC) paskelbė, kad iš interneto svetainės išima sovietų saugumo KGB archyvinių asmens bylų registracijos žurnalą.

„Apgailestauju, kad ne vienerius metus trukęs centro tyrimas visuomenėje sukėlė neadekvačių, nepamatuotų vertinimų, todėl nauja centro vadovybė nutarė šį tyrimą išimti iš savo svetainės“, – per spaudos konferenciją Seime ketvirtadienį paskelbė LGGRTC vadovas Adas Jakubauskas.

Dabar jis bus prieinamas tik Ypatingajame archyve. Naujienų agentūra BNS rašo, kad LGGRTC sovietų saugumo verbuotų asmenų sąrašą pradėjo skelbti 2012 metų pabaigoje, o baigė 2018 metais. Jame išanalizuoti 1669 asmenų duomenys.

Kaip vertinti šį žingsnį, kalbame su Seimo nariu, konservatoriumi Arvydu Anušausku. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai