Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Iš Sausio 13-osios minėjimo neužmirštuolę įsisegusi moteris išėjo su ašaromis akyse

01.13 Ketvirtadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Sausio 13-tąją tradiciškai vyksta minėjimo renginiai prie Seimo. Šiemet pats renginys buvo toks, kaip visada – skambėjo Lietuvos himnas, tylos minute pagerbti žuvusieji, politikai ir ne tik dalinosi kalbomis apie 1991-ųjų metų įvykių reikšmę, gorjo muzika apie laisvę. Bet tai, kas vyko už tvoros, kuria, kaip ir išsirikiavusiais policijos pareigūnais, buvo apjuosta scena – atrodė taip, kaip niekada ankščiau. 

Policijos duomenimis, žmonių susirinkę buvo apie 2,5 tūkstančio. Vieni atėjo pagerbti kovos už nepriklausomybę, kiti – protestuoti prieš valdžią. Prezidento Gitano Nausėdos kalbą protestuojantieji pasitiko kukliais plojimais, o kalbant Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir premjerei Ingridai Šimonytei, minia švilpė taip, kad Nepriklausomybės aikštėje nesigirdėjo nei žodžio, ką jos kalbėjo. Tik tiems, kas stebėjo renginį iš namų pavyko išgirsti premjerės komentarą – „Tai, kad jūs šiandien galite man švilpti, yra taip pat iškovotos Laisvės dalis“.

Tad, pirmoje laidos dalyje – reportažas apie tai, kas vyko Nepriklausomynės aikštėje Vilniuje.

O antroje laidos dalyje – žvilgsnis į Kazachstaną. Daugiau kaip 2 000 Rusijos vadovaujamo bloko karių pradedami išvesti iš Kazachstano, pranešė Maskva. Kariai čia atsirado Kazachstanui paprašius Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) atsiųsti pajėgų, kai šalyje įsiplieskę taikūs protestai dėl degalų pabranginimo peraugo į beprecedentę smurto bangą, pareikalavusią dešimčių žmonių gyvybių. Tūkstančiai protestuotojų yra sulaikyti. Koks jų likimas, neaišku, sako Almatoje gyvenantis lietuvis Audrius Jozėnas. Jis papasakojo, kas šiuo metu šioje šalyje pasikeitė, ar matėsi gatvėse karių iš Rusijos ir pasidalino, kad žmonės dabar džiaugiasi grįžusia ramybe.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai