Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

JT neleidžia nukelti sovietinių skulptūrų, bet Vilnius to nepaisys. Kas laukia?

2022-11-22, Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas siūlo saugoti sovietinius statinius Antakalnio kapinėse. Nukelti šešias Antrojo pasaulinio karo sovietų karius vaizduojančias stelas Vilniaus savivaldybė vienbalsiai nusprendė dar vasaros pradžioje. Prieš tai paveldosaugininkai išbraukė skulptūras iš nekilnojamųjų kultūros vertybių registro. Planuota, kad nukėlimo darbus pavyks atlikti iki lapkričio 1-osios, tačiau dalis „etniniais rusais" prisistačiusių asmenų kreipėsi į Jungtines Tautas, kad nukėlimas būtų stabdomas. Panašu, kad savivaldybė gavusi Jungtinių Tautų išaiškinimą savo sprendimo nėra linkusi pakeisti. Kodėl nepavyko įtikinti JT Žmogaus teisių komiteto? Kaip bus elgiamasi toliau? Ar Vilniui nusprendus nepaisyti šio siūlymo ir vis vien nukelti stelas, neužsitrauksime Jungtinių Tautų nemalonės? Pokalbis su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi.

Antroji laidos dalis. Ukrainos žvalgyba skelbia apie galimus Rusijos išpuolius prieš Astravo atominę elektrinę. Pasak Ukrainos, planuojama surengti keletą teroristinių išpuolių svarbiuose infrastruktūros objektuose. Šie išpuoliai, neva, gali įvykti su Europos Sąjunga ir Ukraina besiribojančiose teritorijose, Gardine ar Bresto srityje. Taip rusai galėtų apkaltinti NATO arba Ukrainą vykdant išpuolius Baltarusijoje. Tokiu būdu būtų galima paspartinti Aliaksandro Lukašenkos įsitraukimą į aktyvų Kremliaus karą Ukrainoje. Lietuva, savo ruožtu, informuoja, kad informacijos apie rengiamas provokacijas Baltarusijos teritorijoje neturi. Kiek tiesos tokiose kalbose? Diskutuojame su Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesore Dovile Jakniūnaite.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai