Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kinija ir toliau tęs diplomatinius santykius su Lietuva

11.24 Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Šiandien Kinijos ambasadoje vyko spaudos konferencija. Jos transliuoti neleista Lietuvos žiniasklaidos priemonėms. Tačiau žinios – geros. Kinija nesiryžo nutraukti diplomatinių santykių su Lietuva. Santykius palaikys laikinojo reikalų patikėtinio lygmeniu, per spaudos konferenciją pranešė Kinijos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Qu Baihua. Ar tai reiškia, kad Lietuva gali likti rami? O gal į tai reikėtų žvelgti, kaip į itin rimtą perspėjimą? Apie tai pokalbis su politologe Vida Mačikėnaite-Ambutavičiene.

 Europos Komisija skelbia: „Išvada – aiški, pilnai pasiskiepijusių žmonių mirtingumas nuo COVID-19 yra žymiai mažiau tikėtinas, nei tų, kurie nesiskiepija". Komisija dalinasi šalių vakcinacijos ir mirčių statistika. Lentelės viršuje daugiau nei 85 procentus populiacijos paskiepijusios šalys – Airija, Portugalija, Danija, Belgija. Jų mirtingumo rodiklis dažniausiai siekia apie 10 žmonių milijonui gyventojų. Tuo tarpu vakcinacijos lygiu ir toliau pralaimi Kroatija ir Rumunija, paskiepijusios apie pusę populiacijos ir susiduriančios su dvidešimt kartų daugiau mirčių. Na, o labiausiai nesiseka Bulgarijai – čia paskiepytų žmonių procentas nesiekia trečdalio, tuo tarpu mirčių skaičius –didžiausias Europoje, 1 milijonui gyventojų tenka daugiau nei 300 mirčių. Visą lentelę galite rasti Europos Komisijos Facebook puslapyje.

Ar tikrai vakcinacija nuo koronaviruso apsaugo nuo mirties? O gal statistika – skirtingų šalių sveikatos apsaugos sistemų veidrodis? Apie tai kalbame su Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto profesoriumi Mindaugu Stankūnu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai