Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl artimiausios paros Ukrainoje bus kritinės?

05.26 Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Karo ekspertai skelbia, kad artimiausios paros Ukrainoje bus kritinės. Pranešta, kad Rusijos pajėgoms Luhansko srityje pavyko pasiekti pergalių, o jų tikslas yra užimti šią sritį bet kokia kaina. Na, o tuo metu buvęs JAV valstybės sekretorius Henry Kissinger paskelbė, kad Ukraina turėtų derėtis su Rusija ir atiduoti kai kurias teritorijas tam, kad situacija stabilizuotųsi. Tai papiktino Ukrainos prezidentą, tačiau Vakarų valstybių pokalbiai apie taikos derybas tarp Rusijos ir Ukrainos netyla. Italija siekia surasti taikos sąlygas, kurios tenkintų abi šalis, tačiau panašu, kad nesėkmingai. Vieną aišku – be taikos derybų, karo pabaiga nelabai įmanoma. Ką rodo paskutiniai karo įvykiai? Ar išties Rusijai sekasi? Kodėl artimiausios paros – kritinės?

Diskutuojame su Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N' Loaded" komandos nariu Alminu Sinevičiumi.

Antroji tema: žemiau absoliutaus skurdo ribos pernai gyveno apie 110 tūkst. šalies gyventojų. Tokių žmonių 2020 metais buvo apie 140 tūkst. Tuo metu, žemiau skurdo ribos gyvenančių skaičius siekia daugiau nei pusę milijono. Nors skurdas Lietuvoje pastaraisiais metais kiek sumažėjo, tačiau ar dabartinė ekonominė situacija jo ir vėl nepadidins? Ar įmanoma užkirsti kelią skurdui? Kalbame su Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo direktore Aiste Adomavičiene.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai