Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl krizinėse situacijose žmogaus teisių klausimai lieka paraštėse?

2021-07-13, Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Seime šiandien – neeilinė sesija migrantų krizei spręsti. Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje nutarta, jog tai, kas vyksta Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, kai iš Baltarusijos į Lietuvą nelegaliai kirsdami sieną atvyksta migrantai – yra hibridinė agresija. Vakariniame posėdyje Seimas turėtų priimti eilę pataisų, kaip efektyviau spręsti susidariusią situaciją. Žmogaus teisių aktyvistai dalį jų kritikuoja. Buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas sako, kad kai kurie siūlymai – antikonstituciniai. Kad dalis kritikos dėl pataisų, susijusių su migrantais, yra pagrįsta, sako ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Kas konkrečiai šioje migrantų krizėje kelia didžiausią rūpestį žmogaus teisių gynėjams? Kodėl, apskritai, esant krizinei situacijai, tokiai, kaip ši, ar susijusiai su koronavirusu, neretai susidaro įspūdis, jog žmogaus teisių klausimai jose – antraeiliai?

Pašnekovė – Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai