Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl net ir pasibaigus rinkimams, konfliktas tarp Lenkijos ir Ukrainos tęsiasi?

2023-11-27, Pirmadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Nors nėra daug šansų, kad sulauks patvirtinimo parlamente, Mateuszas Morawieckis pristato savo Vyriausybės sudėtį. Ją sudaryti jam, kaip partijos, surinkusios daugiausiai balsų spalį įvykusiuose rinkimuose, sąrašo vedliui, pavedė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. Partija žada pasiūlyti „kitą veidą“ – naujoje siūlomoje vyriausybėje nėra daugelio buvusio ministrų kabineto narių, ji vadinama „ekspertų ir politikų“ vyriausybe. Kažkur girdėta? Ar gali „Teisės ir teisingumo“ siūloma Vyriausybė sulaukti palaikymo parlamente, ar yra pasmerkta darbų nė nepradėti? Kada Lenkijoje ims veikti nauja valdžia? Kodėl net ir pasibaigus rinkimams, konfliktas tarp Varšuvos ir Kyjivo tęsiasi?

Pašnekovas – Rytų Europos studijų centro politikos analitikas Adam Roževič.

Antroje laidos dalyje – ištrauka iš Žinių radijo „Contribee“ rėmėjams skirtos laidos „Pasiaiškinam?“, kurioje Vilniaus vyr. architektė Laura Kairienė atsako į klausimą, ar sostinei reikia daugiau paminklų.

EPA-ELTA nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai