Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokie Ingridos Šimonytės šansai prezidento rinkimuose?

2023-10-04, Trečiadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas šiandien tvirtins pretendentus, pasiryžusius kovoti dėl partijos kandidato į prezidentus nominacijos. Premjerė Ingrida Šimonytė savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad dėl šios nominacijos varžysis. Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis jau praėjusią savaitę patvirtino, kad jis to nedarys. Iki šiol sklandė gandai, kad konservatoriai savo kandidate greičiausiai mato socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę. Tačiau ji šiandien pranešė, kad dėl nominacijos nesivaržys. Dar „ne“ išgirdome iš Žygimanto Pavilionio ir Arvydo Anušausko. Kokie premjerės šansai prezidento rinkimuose? Klausiame Mykolo Romerio universiteto politologės Rimos Urbonaitės, o tai, ką spręs šiandien TS-LKD prezidiumas ir apie apsisprendimą nesiekti prezidento posto išgirsite iš Pauliaus Saudargo.

Antra tema. Prancūzijoje – sujudimas dėl patalinių blakių. Blakių aptikimo atvejai vis dažniau vertinami kaip didelė potenciali visuomenės sveikatos problema, tad šaukiami skubūs posėdžiai tam aptarti. Kokią grėsmę žmogui kelia patalinės blakės? Kaip jos plinta? Ar spės prancūzai nuo jų apsivalyti iki olimpinių žaidynių? Ar keliaujantiems į Prancūziją reikėtų sunerimti? Kokie šansai parsivežti patalinių blakių į Lietuvą ir kiek tai jau bėda mūsų šalyje? Komentuoja įmonės „Dezinfa“ biologas Liutauras Grigaliūnas ir Prancūzijoje studijuojantis lietuvis Herkus Navikas.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai