Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Koks turėtų būti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų likimas?

2023-06-02, Penktadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Vilniaus koncertų ir sporto rūmus siekiama paversti memorialine erdve, skirta žydams atminti, jų griovimas nėra svarstomas, atmetama ir idėja čia įkurti konferencijų centrą, Vyriausybės sukurtos darbo grupės rezultatus anądien paskelbė Nacionalinio dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas. Jo teigimu, reikia rasti būdą išreikšti pagarbą šioje erdvėje palaidotiems žmonėms. Tuo nepatenkintas verslas, kuris sako, kad buvo jau kurį laiką verslo ruošiamasi, jog čia perspektyvoje bus erdvė konferencijoms, pavyzdžiui, aplink koncertų ir sporto rūmus pastatyta viešbučių. Tuo metu Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas sako, kad konferencijų centrui bus ieškoma kitos vietos. Kuo svarbi ši vieta, kurioje stovi koncertų ir sporto rūmai, kaip planus dėl šios erdvės realizavimo priima žydų bendruomenė – aptariame su Lietuvos žydų bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky.

Antroje laidos dalyje kalbėsimės apie svarbiausias Amerikos aktualijas. JAV senatas 63 balsų dauguma nubalsavo už federalinės skolos ribų panaikinimą. Susitarimas pasiektas likus keturioms dienoms iki Iždo departamento nustatyto termino pabaigos. Jei susitarti būtų nepavykę, Amerikai būtų pritrūkę pinigų sąskaitoms apmokėti. Kodėl taip ilgai žaista su ugnimi ir ką apie JAV politinę situaciją rodo šios įtemptos derybos? Taip pat aptarsime artėjančius prezidento rinkimus. Respublikonas, Floridos gubernatorius Ronas DeSantis paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose. Kokią Amerikos viziją siūlo DeSantis ir ar jam pavyks pasipriešinti Donaldui Trumpui? Tuo tarpu dabartinio prezidento ir demokratų kandidato Joe Bideno kritimas ant žemės užkliuvus už smėlio maišo vėl priminė Amerikai ir pasauliui apie jo garbų amžių. Kokią įtaką rinkėjų apsisprendimui turės Bideno amžius artėjančiuose JAV prezidento rinkimuose?

Lukas Oželis kalbina Lietuvos Karo akademijos politologę Gerdą Jakštaitę.

Eltos nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai