Premjero teigimu, Lietuvos ir Taivano santykiai įšalo, nes iškelti lūkesčiai dvišaliam bendradarbiavimui nebuvo išpildyti, o pykčiai su Kinija ir draugystė su Taivanu gerai atrodė tik antraštėse. Pasak Gintauto Palucko, nors buvo daug kalbama apie ryšių su Taivanu naudą, praktikoje tai nepasiteisino.
Tuo metu pykčiai su Kinija lėmė tai, kad užsienio investuotojai išsigando investicijų Lietuvoje dėl pasaulio galiūnės reakcijos. Anot premjero, netekome daug investicijų, nes yra nemažai verslų ir užsienio investuotojų, kurie neinvestavo ir neatvyko į Lietuvą. Investuotojai nuogąstavo, jog jų pagrindinės eksporto rinkos yra Pietryčių Azija ir Kinija, todėl, jei jie Lietuvoje pastatys gamyklą, Kinija gali neįsileisti produkcijos. Taip premjeras kalbėjo interviu „Delfi.lt“.
Ar nieko nepešėme iš ginčo su Kinija ir „draugystės su Taivanu“? Kodėl santykiai su Taivanu strigo? Ar įmanoma grįžti į diplomatinius santykius su Kinija?
Laidoje dalyvauja Seimo užsienio reikalų komiteto narys Ruslanas Baranovas ir buvęs Parlamentinių ryšių su Kinijos Respublika (Taivanu) grupės pirmininkas Matas Maldeikis.
BNS nuotr.
Komentarai
Bendravimo taisyklės