Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Radikalėja Vakarų Europa, o Lietuva?

2023-11-23, Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Nyderlanduose netikėtai rinkimus laimėjo kraštutinių dešiniųjų populistas Geertas Wildersas. Jo politinė jėga pasisako prieš imigraciją ir Europos Sąjungą, o pats G. Wildersas daug kartų aršiai pasisakė ir prieš Islamą. Tiesa, kol kas nėra aišku, ar atsiras bent viena partija, kuri sutiks formuoti koaliciją su šia jėga. G. Wildersas dėl savo nuostatų neretai lyginamas su Donaldu Trumpu, tuo metu Bendrija stebi, kaip skirtingų Vakarų Europos šalių visuomenės vis labiau radikalėja, o rinkiminiuose itin dažnai būtent pasisakymai prieš imigraciją tampa pagrindinėmis tezėmis.

Apie tai, kas vyksta su Europos visuomenėmis, ar kraštutinės dešinės jėgų banga nuvilnys per kitas Europos šalis ir Lietuvą, kuo skiriasi Vakarų ir Rytų Europos radikalumas bei apie šiandienos Lietuvos politikos aktualijas pasikalbėjome su politologu Mažvydu Jastramskiu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai