Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip mokykla išmoko lietuvių kalbos?

07.31 Penktadienis 09:10
Marijus Gailius

Pagrindinį brandos egzaminą – lietuvių kalbos ir literatūros – šįmet išlaikė 89,2 proc. dalyvių, o neišlaikiusiųjų dalis buvo 1,4 proc. didesnė nei pernai. Iš egzamino 100 balų gavo kaip niekada daug – 214 – žmonių.

Trys iš keturių egzamino laikytojų rašė samprotavimo rašinį, 60 proc. jų samprotavo tema „Ar menas gali paveikti tikrovę?“.

Kaip politinė ir socialinė tikrovė veikia lietuvių kalbos ir literatūros mokymą mokykloje? Ar tikrai lituanistinio ugdymo programa tokia atgyvenusi ir moksleiviams neaktuali, kaip prikiša kritikai? Šimtukus gaunantys abiturientai įprastai prisitaiko prie programinių klišių ar savitai ir argumentuotai samprotauja?

Diskutuoja lietuvių kalbos mokytojos Elžbieta Banytė, Jurga Dzikaitė ir Ineta Žymančiūtė, vadovėlių leidėjas Saulius Žukas, šimtukininkė Marija Kacilevičiūtė.

Komentarai


Naujausi epizodai