Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas toliau laukia Rusijos?

07.08 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Liepos 1 dieną Rusijos piliečiai balsavo dėl konstitucijos keitimo. Gavus pritarimą ginčytiname referendume, keisis Rusijos Konstitucija. Pokyčiai ne tik leis prezidentui Vladimirui Putinui pasilikti poste po 2024-ųjų, bet ir uždraus homoseksualų santuokas, Rusijos teritorijų perdavimą bei sustiprins nacionalinių įstatymų viršenybę prieš tarptautines sutartis. Pataisos nuties V.Putinui kelią į valdžią dar 12-ai metų, nes leidžia dabartiniam ar buvusiam prezidentui siekti posto nepaisant to, kiek kadencijų jis ėjo praeityje. Nuo 1999-ųjų prezidento ar premjero pareigas einančio V.Putino antra kadencija iš eilės (ketvirta apskritai) baigsis 2024 metais. 67 metų Kremliaus vadovas neatmetė galimybės vėl siekti prezidento posto. Vadinasi, V.Putinas galėtų būti valdžioje dar dvi kadencijas – iki 2036-ųjų.

Pašnekovai: Marius Laurinavičius, Vilniaus politikos analizės instituto vyriausiasis analitikas, Žygimantas Pavilionis, Seimo narys, ambasadorius.

Komentarai


Naujausi epizodai