Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas yra savivaldus mokymasis ir kodėl jis mums reikalingas?

2021-05-27, Ketvirtadienis 09:10
Aurimas Perednis

Šiandien mūsų nebestebina tai, kad mokomės ne tik mokyklose ar universitetuose, tačiau ir savo namuose prie kompiuterio ekrano, o kursus ar paskaitas galime įsijungti sau patogiu metu – savaitgalį, vakare ar anksti ryte prieš darbą. Vis dėlto mokytis savivaldžiai t. y. pačiam, neturint mokytojo ar mentoriaus gali būti tikras iššūkis, kuris įveikiamas ne kiekvienam norinčiam įgyti naujų žinių ir kompetencijų suaugusiajam.

Taigi, kas yra savivaldus mokymasis, kuo jis pranašesnis už tradicinį? Kaip jį prisitaikyti savo mokymosi praktikose ir tai daryti efektyviai? Apie tai kalbamės su suaugusiųjų švietimo profesionalų bendruomenę vienijančio projekto „Epale“ ekspertėmis Šiaulių valstybinės kolegijos Vadybos ir komunikacijos katedros vedėja Rasa Pocevičiene, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos valdybos pirmininke Vilija Lukošūnienė ir Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Renata Jankevičiene.

Laida „Atviras pokalbis" sukurta bendradarbiaujant su Švietimo mainų paramos fondu, administruojančiu „Epale" projektą.  „Epale" – tai Europos suaugusiųjų švietimo specialistų mokymosi elektroninė platforma, kuria siekiama suburti suaugusiųjų švietimo specialistų bendruomenę. Projektas finansuojamas iš „Erasmus +" programos lėšų.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai