Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl pralaimim bylas EŽTT?

2024-07-10, Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Šiandien „Atvirame pokalbyje“ aptarsime  žmogaus teises ir laimėtas / pralaimėtas Lietuvos bylas Europos Žmogaus Teisių Teisme.  Šiandien mūsų laidoje iš arčiau panagrinėsime Lietuvoje labai skambiai prasidėjusią bylą, tačiau Europos Žmogaus Teisių teisme buvo konstatuoti net 4 Europos Žmogaus Teisių Konvencijos straipsnių pažeidimai. Tai Šarūno Narbuto byla prieš Lietuvą, kuriam buvo priteista 27 tūkst. eurų suma iš valstybės

Kodėl taip atsitinka, kad Lietuvai tenka karčiai pralaimėti tokias bylas? Kur padaromos pagrindinės klaidos? Ar Lietuvoje trūksta kompetencijų išspręsti tokias sudėtingas, rezonansines bylas, kad nereikėtų teisingumo ieškoti EŽTT teismuose? Ar viskas būna užprogramuota dar ikiteisminio tyrimo pradžioje? Ką turime keisti, kad tokių klaidų nekartotume ateityje? 

Diskutuoja: Šarūnas Narbutas, kuris EŽTT buvo galiausiai išteisintas, jo advokatas Raimundas Lideika bei Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyr. prokuroras Martynas Jovaiša.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai