Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokia tikroji spaudos atgavimo istorija?

2024-04-25, Ketvirtadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Artėja gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šiemet minime lietuviškos spaudos atgavimo 120-metį ir su šiuo istorijos faktu susijusio žymaus visuomenės veikėjo, publicisto, leidėjo, inžinieriaus Antano Macijausko 150-ąsias gimimo metines.

Spaudos lotyniškais rašmenimis draudimas (įvestas 1864 m. po sukilimo) panaikintas 1904 m. gegužę, praėjus 40-čiai metų, po garsiosios A. Macijausko žemėlapio bylos prieš Rusijos carą, įrodžius, kad spaudos draudimas neturėjo juridinio pagrindo. Dažnas nedaug ką esame girdėję apie šią istoriją, tad yra proga išgirsti, prisiminti. Pakalbėsime, ko galime iš šios istorijos pasimokyti.

Laidoje dalyvauja: Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė dr. Violeta Meiliūnaitė, kultūrologas, žurnalistinės Antano Macijausko premijos ir Globalios Lietuvos apdovanojimų laureatas Vytautas Jonas Juška, Lietuvių kalbos instituto vyresn. mokslo darbuotoja, lietuvių rašto istorikė dr. Jurgita Venckienė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai